Uważasz, że drugi podbródek to problem osób starszych? Nie do końca. Specjaliści coraz częściej zauważają tę przypadłość także u młodych ludzi. 

Problemu podwójnego podbródka pozbędziesz się za pomocą kilku skutecznych metod, o których przeczytasz w artykule.

Lipoliza/liposukcja laserowa

liposukcja laserowa

Jeżeli drugi podbródek jest skutkiem nadmiernego nagromadzenia tłuszczu w tej okolicy, skutecznie usuniesz go za pomocą lipolizy laserowej. Służy ona do modelowania sylwetki (w tym przypadku podbródka).

Jak przebiega?

Najpierw podaje się znieczulenie. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz wykona w mało widocznych miejscach na skórze mikronacięcia, przez które wprowadzi światłowód. Emituje on wiązkę lasera, która podgrzewa i rozrywa błony komórek tłuszczowych. Dodatkowo laser podgrzewa skórę co prowadzi do jej obkurczenia

Część upłynnionego tłuszczu lekarz odsysa w trakcie zabiegu. Jednak większość jest wchłaniana przez organizm i naturalnie wydalana.

Przewagą liposukcji laserowej nad tradycyjną jest dużo większe bezpieczeństwo i mniejsza inwazyjność zabiegu, dodatkowo laser obkurcza nadmiar skóry. Laser wyposażony jest w termometr zapobiegający oparzeniom skóry.

Nici liftingujące

Kolejnym bardzo skutecznym zabiegiem, dzięki któremu pozbędziesz się podwójnego podbródka, są nici liftingujące. Lekarz wprowadza je pod skórę za pomocą specjalnych igieł i tworzy w ten sposób coś na wzór rusztowania podtrzymującego skórę. W efekcie tkanka unosi się i ujędrnia.

Jedną z największych zalet tego zabiegu jest trwałość. Rezultaty utrzymują się nawet do 2 lat — tak długo, dopóki nici się nie rozpuszczą. Jednak nawet wtedy zostawiają po sobie pamiątkę w postaci bardziej napiętej i elastycznej skóry.

Czy zabieg jest niebezpieczny? Nie.

Jeśli martwisz się o nici pozostające pod skórą, wiedz, że są obojętne dla organizmu. Powstają z materiałów bezpiecznych, które z czasem ulegają rozkładowi w ciele. Co więcej, substancje w nich wykorzystane pobudzają skórę do produkcji kolagenu.

Ta metoda leczenia najlepiej sprawdza się w przypadku wiotkiej skóry podbródka. Dlatego jeśli zauważasz u siebie luźną, zwisającą skórę bez nadmiaru tkanki tłuszczowej, nici liftingujące skutecznie ci pomogą.

Bezinwazyjny lifting HIFU

bezinwazyjny lifting

Kolejnym zabiegiem jest redukcja drugiego podbródka za pomocą liftingu HIFU. Spośród pozostałych wyróżnia się tym, że jest całkowicie nieinwazyjny, co czyni go również bardzo popularnym wśród pacjentów.

Zabieg opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków, które emituje specjalne urządzenie. Działają one na różnych głębokościach skóry, gdzie podgrzewają tkankę tłuszczową i obkurczają skórę. Ponadto technologia HIFU modeluje i ujędrnia, dzięki czemu twoja twarz odzyska młodzieńczy wygląd.

To jeszcze nie wszystko.

Jako że ultradźwięki prowadzą do mikrouszkodzeń tkanek, motywują organizm do produkcji większej ilości kolagenu. To białko, które odpowiada za jędrność i elastyczność skóry.

Co więcej, bezinwazyjny charakter zabiegu HIFU sprawia, że rekonwalescencja nie jest potrzebna.

Pamiętaj, że zanim podejmiesz decyzję co do konkretnego zabiegu, zawsze możesz skonsultować się z lekarzem. Jako specjalista oceni stan twojego podbródka i doradzi, jaka metoda działania przyniesie ci najlepsze rezultaty.